Programme: Mentor teacher programme from 2021/22/Term 2
Subject Role: Compulsory
Recommended semester: 4
Objectives
Aim of the course: to prepare the participants of the training for the analyse and evaluation of the individual related practice of the teacher candidates and other educational processes.
Academic results
Knowledge
- is able to organize and implement activities supporting the individual cohesive internship / integration of the teacher candidate / beginning teacher
Skills
- -
Attitude
- -
Independence and responsibility
- -
Teaching methodology
Written and oral communication during the exercises, use of IT tools and techniques, independent and group work.
Materials supporting learning
- 1. Kata János: Statisztikai módszerek a pedagógus munkájában (tanszéki jegyzet, forrása: moodle-tanlap)
- Ajánlott irodalom / Recommended literature:
- 2. Varga Lajos: Kutatásmódszertan (Közoktatásvezetői szak jegyzete, Budapest, 2006.)
- 3. Ketskeméty László-Izsó Lajos-Könyves Tóth Előd: Bevezetés az SPSS Statistics programrendszerbe, Artéria Stú-dió Kft, Budapest, 2011
General Rules
A 2.1 és 2.2. pontban megfogalmazott célok és tanulási eredmények elérése a gyakorlatokon tanúsított aktív részvétel (részteljesítmény értékelés) és a hospitálások speciális szempontok alapján történő dokumentálása alapján történik.
Performance assessment methods
- Csoportmunkában történő aktív részvétel. - Táblázatkezelő programok statisztikai alkalmazásainak használata.
Percentage of performance assessments, conducted during the study period, within the rating
- szintfelmérő értékelés (ellenőrző dolgozat): 20
- részteljesítmény értékelés (házi feladat): 60
- részteljesítmény értékelés (aktív részvétel): 20
Percentage of exam elements within the rating
- Vizsga: 50
Conditions for obtaining a signature, validity of the signature
Gyakorlaton való aktív részvétel, házi feladat elkészítése.
Issuing grades
% | |
---|---|
Excellent | 95-100 |
Very good | 91-94 |
Good | 86-90 |
Satisfactory | 80-85 |
Pass | 51-79 |
Fail | 0- 50 |
Retake and late completion
- Az aktív részvétel – jellegéből adódóan – nem pótolható, nem javítható, továbbá más módon nem kiválható vagy helyettesíthető, jó gyakorlatok, egyedi problémák bemutatásával azonban az érdemjegy javítható.
Coursework required for the completion of the subject
Nature of work | Number of sessions per term |
---|---|
részvétel a kontakt tanórákon | 5 |
felkészülés a teljesítményértékelésre | 45 |
házi feladat elkészítése | 40 |
Összesen | 90 |
Approval and validity of subject requirements
Consulted with the Faculty Student Representative Committee, approved by the Vice Dean for Education, valid from: 10.10.2022.
Topics covered during the term
A 2.1 és 2.2. pontban megfogalmazott célok és tanulási eredmények eléréséhez a tantárgy a következő tematikai blokkokból áll. Az egyes félévekben meghirdetett kurzusok sillabuszaiban e témaelemeket ütemezzük a naptári és egyéb adottságok szerint.
Lecture topics | |
---|---|
1. | - intervallumbecslési módszerek alkalmazása és eredményük értelmezése a pedagógiában- korrelációelemzési módszerek alkalmazása és eredményük értelmezése a pedagógiában- kereszttáblaelemzési módszerek alkalmazása és eredményük értelmezése a pedagógiában- adatelemzés nemparaméteres eljárásokkal- kétváltozós lineáris és egyéb (logisztikus) regressziószámítás elvi alapjai és alkalmazási lehető-ségei a pedagógiában(A gyakorlatokon a hallgatók önállóan oldanak meg a fenti témákban feladatokat számítógép és táblázatkezelő, illetve rendelkezésükre bocsátott egyéb programok segítségével) |
Additional lecturers
Name | Position | Contact details |
---|---|---|
Dr. Kata János |